Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności> Akademia Rozwoju Szkoły

Akademia Rozwoju Szkoły

Akademia Rozwoju Szkoły jest innowacyjnym projektem powstałym z połączenia kursu Akademii Zarządzania „Dyrektora Szkoły” oraz Akademii Rozwoju Nauczycieli. Wydarzenie składa się z cyklu 3 konferencji odbywających się w Warszawie w terminach: 25 lutego 2016, 14 kwietnia 2016 oraz 19 maja 2016 roku.

Podczas nadchodzącej edycji chcemy zintegrować działania kadry kierowniczej z pracą grona pedagogicznego, gdyż tylko w taki sposób możliwa jest konsolidacja społeczności szkolnej wokół postawionych celów edukacyjnych. Uczestnicy Akademii Rozwoju Szkoły mają szansę uaktualnić swoją wiedzę, poznać nowe koncepcje i trendy w zarządzaniu oraz zmieniające się prawo, a także otrzymają wsparcie w rozwiązywaniu problemów, z którymi mają na co dzień do czynienia w swojej pracy. W trakcie zbliżającej się edycji Akademii zostaną poruszone m.in. następujące tematy:

•    Zmiany prawne wchodzące w życie w 2016 roku
•    Ochrona danych osobowych przez nauczycieli
•    Nowe technologie w edukacji, internetyzacja szkół
•    Zmiany w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży
•    Jak zorganizować przestrzeń edukacyjną dla dzieci z autyzmem i Zespołem Aspergera
•    Gospodarowanie majątkiem szkoły i przedszkola
•    Umiejętności miękkie w szkole
•    Bezpieczeństwo w szkole i przedszkolu w kontekście administrowania budynkami
•    Aranżacja przestrzeni szkolnej i przedszkolnej sprzyjająca procesowi edukacyjnemu
•    Prawo wewnętrzne szkół i przedszkoli

Wymienione powyżej zagadnienia to tylko niewielka część tematów jaka zostanie poruszona podczas tegorocznej edycji Akademii Rozwoju Szkoły.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Zapisów można dokonywać na stronie organizatora.  Dla kilku zgłoszeń z tej samej instytucji przewidziano atrakcyjne rabaty. Uczestnictwo w każdej konferencji poświadczane jest zaświadczeniem wydanym przez Centrum Doskonalenia Wolters Kluwer Edukacja.